menu
Reference

Kam na výlet v Krkonoších?

Vybrali jste si ubytování v naší moderní chatě Na sjezdovce a rádi byste vyrazili na výlet v okolí pronajaté chaty? Máme pro vás několik tipů na skvělé výlety v Krkonoších poblíž naší roubenky!

Stezka korunami stromů Janské lázně

Stezka korunami stromů se nachází na okraji Janských lázní v Krkonoších. Dřevěná rozhledna v korunách stromů nabízí fascinující výhledy na Krkonošský národní park a zavede vás také do unikátního naučného centra v podzemí. Zde nahlédnete do spletitého kořenového systému stromů a dozvíte se vše o mikrosvětě půdy a živočichů.

Rozhledna v korunách stromů dosahuje výšky 45 metrů a nabídne vám příjemnou 1,5kilometrovou procházku, přičemž dolů se můžete dostat suchým, více jak 50 metrů dlouhým, tobogánem. Celá trasa stezky v oblacích je bezbariérová.


Skiareál Černý Důl

Skiresort Černý Důl vám nabídne mírné a široké sjezdovky, které jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi. Naše roubenka je umístěna přímo na sjezdovce ve skiareálu Černý Důl, stačí si tedy nasadit lyže a můžete začít brázdit svahy! Užijete si zde skvělé denní i večerní lyžování.

Sjezdovky ve skiareálu Černý Důl jsou obsluhovány dvěma sedačkovými lanovkami a čtyřsedačkovou Family Express, u které se také nachází největší lyžařská škola SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC. O vaši zábavu se též postará LIVE park se dvěma pojízdnými koberci a dětským vlekem i lyžařskou školou SkiResort Live. V areálu je též půjčovna lyží, babysitting, zábavná trať Funline a trať obřího slalomu s časomírou.

Ubytování v oblasti Černý Důl je také skvělým strategickým bodem pro turistické výlety v Krkonošském národním parku.


Skiareál Pec pod Sněžkou

Nedaleko Skiparku Černý Důl se nachází také Skiareál Pec pod Sněžkou, se sjezdovkami na obou stranách údolí. Z areálu je krásný výhled na Sněžku a hřebeny Krkonoš. V horském středisku Pec pod Sněžkou je vám k dispozici přes 14 kilometrů sjezdovek všech obtížností, zábavná trať Funline i obří slalom s časomírou a radarem.


Relax park Pec pod Sněžkou

Relax park Pec je největší zábavní centrum v Peci pod Sněžkou. Nachází se pod vrcholem Sněžky a užít si zde můžete adrenalinovou jízdu na bobové dráze o celkové délce 900 metrů. V některých místech dráhy budete 8 metrů nad zemí. Boby dosahují rychlosti až 40 km/h. Bobová dráha funguje celoročně.

Vaše ratolesti se mohou vyřádit v dětské aréně Lemurie s nafukovacím hradem a spoustou prolézaček, dlouhých skluzavek a velikých trampolín.


Janské Lázně

Z Roubenky Na sjezdovce Černý Důl máte poblíž také Janské Lázně, které jsou významným rekreačním a turistickým centrem Krkonoš. Janské Lázně leží na úpatí Černé hory a jsou typickým horským městečkem.

Načerpáte zde novou energii na zdolávání svahů, ať již v zimě, tak i v létě. Na své si přijdou nadšení lyžaři, běžkaři, ale také cyklisté i pěší turisté. A pokud chcete pouze relaxovat, můžete se projít po lázeňské kolonádě či ochutnat místní léčivé prameny.


Výlety v okolí Vrchlabí

Skvělé výlety si užijete také na druhé straně v obci Vrchlabí. Pokud tedy nevíte, kam na výlet v Krkonoších, Vrchlabí je ideální volbou. Navštivte například krásnou rozhlednu Přední Žalý, která se nachází 5 km vzdušnou čarou od Vrchlabí a nabízí nádherný výhled na Krkonoše a okolí.

Přímo v centru města Vrchlabí se můžete podívat na pěkný zámek s přilehlým parkem, plným cizokrajných dřevin a jezírek. Interiéry zámku využívá městský úřad, vstup je tedy možný pouze do haly zámku a do parku.

Ve Vrchlabí si lze také skvěle zalyžovat, a to ve Skiareálu Kněžický vrch, který disponuje čtyřsedačkovou lanovou dráhou Kněžický expres. Sjezdovky jsou uměle zasněžované a vhodné pro začátečníky i rodiny s dětmi. Na Kněžickém vrchu je také snowpark navržený jedním z nejlepších českých snowboardistů.


Krkonošské muzeum Jilemnice

Krkonošské muzeum v Jilemnici se nachází přímo v jilemnickém zámku. Podívat se zde můžete na několik expozic: Bílou stopou – kapitoly z dějin českého lyžování do roku 1938, Historicko-etnografická expozice, Ze života českého kavalíra a Kavánova galerie.


Mumlavský vodopád

Nevíte, kam na výlet v Krkonoších v létě? Skvělou volbou bude například překrásný Mumlavský vodopád, který však můžete navštívit i v zimním období. Příroda okolo Mumlavského vodopádu je mimořádně malebná a samotný vodopád patří k turisticky nejatraktivnějším místům v Krkonoších. Prohlédnout si zde můžete také tzv. Čertova oka – díry vymleté vodou v žulovém masivu pod vodopádem.


Dopřejte si více času, abyste mohli poznat všechny krásy pohádkových Krkonoš! Ubytujte se v naší luxusní Roubence Na sjezdovce Černý Důl, kde na vás dýchne ta pravá horská atmosféra.© 2024 Roubenka NA SJEZDOVCE, Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů   |   Cookies   |   Partneři
Instagram Úvod Přidat k oblíbeným Tisk stránky Kontakt